Sv. Vavřinec pod Petřínem, sobota 7.12. 2013 od 17,00 hod!!!
Pod záštitou starosty MČ Praha 1 pana Oldřicha Lomeckého
Dovolujeme si Vás pozvat na ojedinělou akci v sobotu 7.12. 2013 od 17,00 hod do Sv. Vavřince pod Petřínem, Hellichova 18, Praha 1, kde se uskuteční adventní koncert uměleckého seskupení Flugante koroj a slavnostní premiéra
Vánoční kantáty V kraji popadalo listí… pro dětský sbor.
Vánoční kantátu V kraji popadalo listí… napsali skladatel a klavírista Petr Malínek a Lenka Němečková.
Dílo má 11 písní pro dětský sbor, další 2 skladby jsou pouze instrumentální pro doprovodný soubor (klavír, flétna, housle, violoncello, zvony). Premiérového nastudování se ujala sbormistryně Anna Mundilová s pěveckým sborem Jiskřička a hudební sekci Flugante koroj vede dirigent Jan Svejkovský.
Během koncertu vystoupí i fenomenální klavíristka Jana Chaudhuri, poté uznávaný violista z Talichova kvarteta Vladimír Bukač a flétnové kvarteto z hudební sekce Flugante koroj.
Koncert proběhne pod záštitou starosty Prahy 1 pan Oldřich Lomecký, který také pronese slavnostní úvodní slovo.
Medailonky osobností a sboru
Jana Chaudhuri – klavír
Jan Svejkovský – dirigent, umělecký vedoucí Flugante koroj
Petr Malínek – hudba, klavír
Vladimír Bukač – viola
Lenka Němečková – texty, hudba
Anna Mundilová – sbormistryně
Pěvecký sbor Jiskřička
——————————————————————————————————————–
Jana Chaudhuri
Na klavír začala hrát již v pěti letech u MgA. Marie Šimkové Kotrčové, pod jejímž vedením pokračovala i na Konzervatoři v Českých Budějovicích a následně úspěšně vystudovala HF JAMU v Brně u prof. Aleny Vlasákové.
Je vítězkou i laureátkou mnoha mezinárodních soutěží a i za tyto výsledky jí byl již opakovaně udělen titul Talent Jihočeského kraje. Od koncertní sezóny 2011/2012 je zařazena v Listině mladých umělců pro koncerty Kruhů přátel hudby Nadace Českého hudebního fondu.
Kromě sólové hry se také intenzivně věnuje hře komorní a jako sólistka pravidelně spolupracuje s významnými českými orchestry. Společně s jejím manželem, indickým dirigentem Debashishem Chaudhurim, již uvedli několik velmi zajímavých projektů doma i v zahraničí.
——————————————————————————————————————–
Jan Svejkovský
Absolvent Pražské konzervatoře v oboru hry na housle (1994, Pavel Kudelásek) a v oboru dirigování pod vedením Miriam Němcové (1998). Ve studiu dirigování pokračoval na Akademii múzických umění v Praze, absolvoval v roce 2003 (Prof. František Vajnar, Prof. Radomil Eliška). Tamtéž souběžně vystudoval obor hudební režie, absolvoval v roce 2004 u Prof. Jaroslav Smolka, Prof. Jaroslav Rybář).
Jako sbormistr a dirigent pracoval s mnoha významnými sbory a spolupracoval s mnoha uznávanými dirigenty. Jako dirigent spolupracoval s většinou českých orchestrů a účinkoval na mnoha hudbeních festivalech. S velkým zájmem se věnuje uvádění děl soudobých skladatelů. Pracuje také s mladými neprofesionálními hudebníky – vede komorní smíšený sbor Orfej a v letech 2003 – 2008 řídil Symfonický orchestr ZUŠ Klapkova Praha 8.
Jako hudební režisér má za sebou řadu vydaných CD, ale i nahrávky koncertů z festivalu Pražské premiéry 2004 – 2009 pořízené pro Českou filharmonii a další. Od roku 2007 působí jako externí hudební režisér Českého rozhlasu.
——————————————————————————————————————–
Petr Malínek
Hře na klavír se věnoval již od 4 let pod vedením prof. Milady Borové. Posléze studoval na Státní konzervatoři v Praze – klavír u Radomíra Melmuky, skladbu u Ilji Hurníka, Vadima Petrova a Jitky Snížkové. U doc. Emila Leichnera absolvoval AMU Praha.
Ačkoli se úspěšně zúčastnil mnoha klavírních soutěží, nadále se rozhodl věnovat více vlastní tvorbě, pedagogické činnosti a kromě koncertní a improvizační činnosti vystupoval i v několika pražských divadlech. Je členem jazzové skupiny Jazzmazec. Od roku 2002 je oficiálním hudebníkem Českého olympijského týmu.
——————————————————————————————————————–
Vladimír Bukač
Nejprve vystudoval housle ve třídě prof. Nory Grumlíkové a pod jejím vedením absolvoval
i pražskou AMU. Již během studií na sebe upoutal pozornost oceněním na několika domácích i mezinárodních soutěžích. Hudební vzdělání si dále prohloubil studiem na Vysoké hudební škole ve Freiburgu u prof. Wolfganga Marschnera a ve hře na violu u prof. Ulricha Kocha.
V letech 1990-1993 působil jako sólista a komorní hráč při Orchestra Ensemble Kanazawa v Japonsku. Po návratu z Japonska se stal členem Talichova kvarteta, nejprve jako houslista
a od roku 1997 jako violista.
Vedle účinkování v kvartetu se věnuje i sólové hře na violu, spolupracuje s významnými umělci a je zván na mezinárodní festivaly. Za své nahrávky získal několik významných ocenění.
Od roku 2002 je profesorem na Vysoké hudební škole v Drážďanech. Každoročně působí jako profesor na několika mezinárodních mistrovských kurzech, mimo jiné i na Česko-francouzské akademii v Telči.
——————————————————————————————————————–
Lenka Němečková
Certifikovaný arteterapeut a Transkulturní trenér, učitelka jazyků. Ve své lektorské práci se zaměřuje na osobní rozvoj, péči o duši a transkulturní přístup. V roce 2012 založila umělecké seskupení Flugante koroj (v esperantu Létající srdce), které si klade za cíl propojovat různé oblasti našeho světa a vyzdvihuje roli umění v péči o duši. Jako amatérský kreativec iniciuje a spoluutváří různé projekty, například právě prováděnou Vánoční kantátu pro dětský sbor.
——————————————————————————————————————–
Anna Mundilová
Absolventka pedagogické fakulty Univerzity Kalovy v Praze – oboru hudební výchova a sbormistrovství.
Dětský pěvecký sbor Jiskřička vede od roku 2012. Je sbormistryní jak přípravného, tak koncertního oddělení. Pod jejím vedením sbor vycestoval do zahraničí, zrealizoval množství koncertů po ČR a koncert sólistů. Úspěchem bylo i umístění sboru ve zlatém pásmu na soutěžní přehlídce Zahrada písní.
——————————————————————————————————————–
Pěvecký sbor Jiskřička
Dětský pěvecký sbor Jiskřička byl založen v roce 1985, pod ZŠ Bratří Jandusů v Praze – Uhříněvsi. Od roku 2012 pracuje pod vedením Anny Mundilové. Jiskřičku tvoří děti ze dvou oddělení – přípravného a koncertního sboru.
Vedle klasických koncertů pro rodiče sbor vystupuje i při významných událostech města či na soutěžích, festivalech, přehlídkách. V dubnu 2013 se koncertní sbor zúčastnil soutěže Zahrada písní, kde se umístil ve zlatém pásmu.
V jeho širokém repertoáru patří mezi nejoblíbenější skladby úpravy lidových písní a skladby autorů 20. století.